logo
 
pl en
strona główna
o hodowli
kotka
kocur
kocięta
kastraty
na emeryturze
rasowy=rodowodowy
linki
kontakt

Furia Furia
ur. 28-03-2003, kotka domowa krótkowłosa czarna tygrysio pręgowana

Furia. Mój pierwszy kot.
Dostałam ją jako maleńką kruszynkę i na niej tak naprawdę uczyłam się, co to znaczy kot. Koty rodziny czy znajomych to jednak nie było to samo ;)
Maleńka, pełna energii, szybko zyskała listę przezwisk, wśród nich dominowało słówko "Futrzak", a niedługo po nim pojawiło się podobnie brzmiące "Footchuck" - jej ulubionym sposobem budzenia Państwa było gryzienie w palec od dużej nogi. To przez nią pojawił się w naszym domu drugi kot, bo udowodniła nam niezbicie, że kocięta stanowczo potrzebują kociego towarzystwa.

galeria...

 

Krecik RW SGM Krecik
ur. ok. 05-05-2003, kocurek domowy krótkowłosy czarny dymny z białym

Krecik pojawił się w naszym domu jako towarzysz dla Furii. I okazał się strzałem w dziesiątkę.
W okresie kociętwa i kociej młodości Furii i Krecika w domu codziennie mieliśmy najlepszy seans kinowy, całkiem za darmo. No dobrze, zapomniałam o kocich chrupkach ;) Ale możliwość obserwacji zabaw i dojrzewania parki kociąt jest jedną z większych przyjemności, jaka może trafić się w życiu.
Krecik, wraz z Furią, zadebiutował na wystawie kotów rasowych w Warszawie, w 2005 roku. Dla Furii była to pierwsza i ostatnia wystawa - impreza wyjątkowo nie przypadła jej do gustu. Krecik przeciwnie - uwielbia uwagę tłumów i nadmiar rąk do głaskania. Nie zawsze dobrze sobie radzi na ringu sędziowskim, gdyż nie jest zbyt przyjaźnie nastawiony do konkurencji, ale w klatce, a raczej na klatce, to prawdziwy showman. Czy może raczej showcat? ;)

galeria...

 

Filip RW SGM Filip
ur. ok. 14-07-2005, kocurek domowy krótkowłosy czarny tygrysio pręgowany z białym

Filip przyszedł do nas jako kot tymczasowy. Jak wiele innych kotów tymczasowych, po wyleczeniu i wykastrowaniu miał znaleźć nowy, dobry dom. I wydawało nam się, że znalazł. Ale ... On był innego zdania.
Swoje zdanie zamanifestował głośno i wyraźnie i postawił nas przed faktem dokonanym. Wrócił do nas i został naszym kotem, przełamując przy okazji "barierę trzeciego kota".
Filip był na początku bardzo nieśmiałym kotem. Tym większy był nasz szok, gdy (z drżeniem serca) zabrany na pierwszą wystawę okazał się idealnym kotem wystawowym.
Dziś Filip jest weteranem wielu wystaw, właścicielem zaszczytnego tytułu Distinguished Show Merit w FIFe, pełnej półki pucharków i szufladki z dyplomami ;) Prywatnie - jest nakolankowym miziakiem, z którym można zrobić po prostu wszystko.

galeria...

 

Amiga EP Amiga Kocurro*PL, DSM
ur. 01-08-2001, kotka maine coon czarna tygrysio pręgowana

Amiga to spełnione marzenie mojego męża.
Przepiękna przedstawicielka swojej rasy, zamieszkała z nami zrządzeniem losu. Jej poprzedni państwo nie mogli się nią dłużej opiekować i hodowczyni szukała dla niej nowego domu. Jako, że Amiga była jedynaczką, baliśmy się, czy nasz zakocony już trzema futrami dom będzie dla niej odpowiedni.
Ale wspólnie zdecydowaliśmy, że spróbujemy.
Amiga nigdy nie zapałała wielką miłością do pozostałych kotów i choć żyje z nimi w zgodzie, trzyma je na dystans. Nas jednak kocha miłością wierną i w pełni odwzajemnioną. Nie wyobraża sobie innego miejsca do spania niż nasze łóżko. My też nie ;)
Amiga zaczęła jeździć na wystawy jako 5-letnia kotka i mimo takiego wieku radziła sobie doskonale. Rezutlat: tytuły Europa Premior i Distinguished Show Merit w FIFe oraz podobna do Filipowej półka z pucharami.

galeria...

 

Gullis RW SGCA Gullis Grey Shadow*PL
ur. 12-07-2010, kotka maine coon czarna szylkretowa klasycznie pregowana

Gullis, zwana w domu Gumisiem, to nasza najmłodsza kastratka i wybitnie nietypowa przedstawicielka swojej rasy.
Gumiś uważa, że jest bengalem i odpowiednio się zachowuje. Ponad metr kota ważącego 6 kilogramów ma jednak nieco większy impet niż średniej wielkości bengal. Dlatego, odkąd Gumiś z nami zamieszkała, życie stało się nieco bardziej interesujące ;)
Wystawy Gumiś bierze przebojem, doskonale wpasowując się w naszą domową tradycję.

galeria...

 

SilverSurfer GRC/SGCA Enumaelisch SilverSurfer of Ilendri
ur. 20-09-2010, kocur bengalski czarny srebrzysty klasycznie pręgowany (marmurkowy)

SilverSurfer, AKA WrongColor to przekochany kocurek ... w złym kolorze ;) Szukałam długo kocurka czarnego (brązowego), ale kiedy trafił się on - ze swoją przepiękną głową, doskonałą budową ciała i niesamowitym charakterem, po prostu nie mogłam powiedzieć mu nie.
A że jest srebrny? No trudno się mówi ;)
Od przyjaciół Surfer dostał przezwisko Duracelek - to przez te słynne króliczki z reklamy bateryjek, które miały dziesięć razy więcej energii niż inne króliczki. Czy wystarczy, jak napiszę, że przezwisko jest w pełni zasłużone?

galeria...

rodowód...

 

Satini SGM Satini
ur. ok. 27-05-2007, kotka domowa krótkowłosa czarna z białym

Satini to ilustracja faktu, że wszystkie dobre uczynki zotaną przykładnie ukarane ;) Wróciła z adopcji trzy razy, z trzech różnych domów, mających doświadczenie z kotami. Po ostatnim jej powrocie powiedziałam Dość! I została u mnie, bo u mnie jej widać dobrze.
Oczywiście mieszkanie u mnie pociąga za sobą pewne zobowiązania. Panna Satini zadebiutowała jako kot wystawowy i ... idzie jej całkiem nieźle. Swoim dwóm domowym kolegom pokazała już, że nie mogą być zawsze pewni zwycięstwa ;)

galeria...

 
---