logo
 
pl en
strona główna
o hodowli
kotka
kocur
kocięta
kastraty
na emeryturze
za tęczowym mostem
rasowy=rodowodowy
linki
kontakt

Filip RW SGM Filip
ur. ok. 14-07-2005, kocurek domowy krótkowłosy czarny tygrysio pręgowany z białym

Filip przyszedł do nas jako kot tymczasowy. Jak wiele innych kotów tymczasowych, po wyleczeniu i wykastrowaniu miał znaleźć nowy, dobry dom. I wydawało nam się, że znalazł. Ale ... On był innego zdania.
Swoje zdanie zamanifestował głośno i wyraźnie i postawił nas przed faktem dokonanym. Wrócił do nas i został naszym kotem, przełamując przy okazji "barierę trzeciego kota".
Filip był na początku bardzo nieśmiałym kotem. Tym większy był nasz szok, gdy (z drżeniem serca) zabrany na pierwszą wystawę okazał się idealnym kotem wystawowym.
Dziś Filip jest weteranem wielu wystaw, właścicielem zaszczytnego tytułu Distinguished Show Merit w FIFe, pełnej półki pucharków i szufladki z dyplomami ;) Prywatnie - jest nakolankowym miziakiem, z którym można zrobić po prostu wszystko.


Filipek odszedł od nas 14 listopada 2016 roku - przegrał walkę z rakiem mózgu.

galeria...

 

Malut Malut (Ilendri Dash)
ur. 16-03-2015, kocur bengalski czarny cętkowany

Kot, który imię Malut dostał jeszcze, zanim wymyśliłam dla niego i jego siostry imiona rodowodowe. Ich matka rozchorowała się w ciąży, przez co Malut urodził się z bardzo poważną wadą serca. Gdy w wieku 6 tygodni zabrałam go na pierwszą konsultację kardiologiczną, wyrok brzmiał "On nie dożyje roku".
Cóż, pierwsze urodziny Maluta były obchodzone wyjątkowo hucznie. A Malut chyba nadal nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest chory, bo choć przeżył już 3 lata ze swoją wadą, nadal bawi się jak małe kocię...


Malutek odszedł od nas 21 czerwca 2019 roku - jego serduszko w końcu go zawiodło.

galeria...

 
---